25. 09. 2022  r. – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1) W tym tygodniu Kalendarz Liturgiczny wspomina:

27 września (wtorek) – wspomnienie św. Wincentego A Paulo, prezbitera.

28 września (środa) – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

29 września (czwartek) – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

30 września (piątek) – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

01 października (sobota) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

2) We wtorek - 27.09. o godz. 18:00 na plebani, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami rodziców grupy komunijnej.

3) W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

- w I sobotę o godz. 16:00 wymiana tajemnic dla Żywego Różańca. O godz. 16:30 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem z litanią i aktem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, a potem o godz. 17:00 Msza św. za wszystkich członków tej wspólnoty z naszej parafii.

4) Za tydzień w niedzielę - 2 października, zapraszam po mszy św. wieczornej, na ostatnie spotkanie członków Rady Parafialnej. Przypominam też, że w październiku tego roku, odbędą się nowe wybory do Rady Parafialnej na kolejne 5 lat. Proszę się zastanowić nad składem Rady Parafialnej i osobami, które będą reprezentowały głos parafian. Za tydzień będzie już możliwość głosowania na nowych członków Rady Parafialnej. Kartki z imieniem, nazwiskiem i adresem wybranej przez was osoby wrzucamy na kartce do urny w kościele lub do puszek w kaplicach.

5) Przez cały październik o godz. 16:30 zapraszam do kościoła na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. W trakcie nabożeństwa zachęcam dzieci z rodzicami i młodzież a także dorosłych do odmawiania kolejnych Zdrowaś Maryjo. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania potwierdzają swoją obecność w indeksach.

6) W niedzielę - 02 października, na zakończenie Mszy św. o 11:30 poświęcenie i rozdanie różańców, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

7) Bardzo serdecznie dziękuję pewnej rodzinie z naszej parafii za pomysł, wykonanie i nasadzenie zieleni wzdłuż nowego chodnika. Bóg zapłać za te i wszystkie inne prace na rzecz kościoła.

8) Dziś przed kościołem, harcerze będą zbierali ofiary na remont placu przy naszym głównym skrzyżowaniu.

9) Dziękuję za złożone ofiary indywidualne na prace przy kościele. BÓG ZAPŁAĆ.

10) SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA:

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc przy posprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty: Bożenie Zioło, Jadwidze Dragan, Sabinie Koclęga, Jadwidze Kubas, Magdalenie Pałka, Bożenie August.

W najbliższą sobotę, na godz. 8:30 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Łośnickiej w Kromołowie.

11) Zachęcam do czytania katolickiego tygodnika „Niedziela” z dodatkiem - cena gazety 10 zł.

Renowacja chrzcielnicy i epitafium

ZAKOŃCZYŁY SIĘ PRACE KONSERWATORSKIE W KOŚCIELE
PRZY WCZESNOBAROKOWEJ CHRZCIELNICY I EPITAFIUM GEN. GOSTKOWSKIEGO

Prace prowadzili konserwatorzy z Częstochowy i Krakowa. Całościowy koszt prac konserwatorskich wyniósł 49 128 zł. Prace konserwatorskie zostały dofinasowane kwotą 35 000 zł z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Pozostała kwota jest wkładem własnym parafii.

Na chrzcielnicy udało się odkryć i zabezpieczyć warstwę kamienia z pozostałością pierwotnej polichromii.

Na przyszły rok - w drugiej części prac - będziemy wnioskowali o pozwolenie odnowienia pozłacanej drewnianej kopuły, aby odnowić wszystkie elementy chrzcielnicy.

Również epitafium gen. Gostkowskiego z 1817 r. zyskało nowe, czytelne oblicze.