05. 12. 2021 r. –  II NIEDZIELA ADWENTU

1) Bardzo serdecznie dziękuję ks. Marcinowi Kręciwilkowi za poprowadzenie dla nas Rekolekcji Adwentowych, a ks. Arcybiskupowi Wacławowi Depo za poprowadzenie sumy odpustowej ku czci św. Mikołaja, naszego patrona.

2) Od 21 lat, II niedziela adwentu jest Dniem modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar na ten cel do skarbony.

3) Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Dzieci gromadzą się przed mszą w zakrystii i uczestniczą z zapalonymi lampionami w procesji wejścia.

4) W poniedziałek, w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie św. Mikołaja, a w środę - 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po mszy św. dzieci komunijne otrzymają poświęcone szkaplerzyki.

5) W środę - 8 grudnia, kancelaria będzie nieczynna.

6) W piątek - 10 grudnia, będę odwiedzał chorych i starszych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Proszę zgłaszać takie osoby w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie tel. 504 15 12 10.

7) Za tydzień druga niedziela miesiąca i taca na ogrzewanie.

8) W zakrystii i kancelarii możemy zaopatrzyć się w poświęcone opłatki oraz świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - duże 17 zł, a małe 8 zł.

9) W poniedziałek zakończono i komisyjnie odebrano prace konserwatorskie przy chrzcielnicy z 1610 r. i epitafium gen. Gostkowskiego 1817 r. Prace prowadzili konserwatorzy z Częstochowy i Krakowa. Całościowy koszt prac konserwatorskich wyniósł 49 128 zł. Prace konserwatorskie zostały dofinasowane kwotą 35 000 zł z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pozostała kwota jest wkładem własnym parafii. Na chrzcielnicy udało się odkryć i zabezpieczyć warstwę kamienia z pozostałością pierwotnej polichromii. Na przyszły rok - w drugiej części prac - będziemy wnioskowali o pozwolenie odnowienia pozłacanej drewnianej kopuły, aby odnowić wszystkie elementy chrzcielnicy.

10) Dziękuję za ofiary składane na spłatę prac przy kościele. BÓG ZAPŁAĆ.

11) W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Prostej.

12) Zachęcam do czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”. Nowa cena gazety to 8 zł.

13) W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Helena Jarzyńska
(l. 92), Stanisława Kozub (l.98)
.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE …

Koncert 11.11.2021

Uroczystym koncertem w dniu 11 listopada w kościele parafialny św. Mikołaja w Kromołowie zakończył się projekt "Międzypokoleniowy Rozwój Umiejętności Artystycznych w Zawierciu - Kromołowie".
Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy z Kromołowa poprzez organizację warsztatów zwiększyli aktywność kulturalną. Efektem warsztatów był koncert, w którym wszystkie grupy artystyczne zaprezentowały Polskie Pieśni Patriotyczne.

Celem konkursu "Śląskie Lokalnie 2021-2023” jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego w realizacji oddolnych inicjatyw.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030. "Śląskie Lokalnie".