21. 04. 2024  r. – IV NIEDZIELA WIELKANOCY

1) KALENDARZ LITURGICZNY:

we wtorek – 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,

w czwartek – 25 kwietnia, święto św. Marka, ewangelisty.

2) Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Ks. Arcybiskup Wacław Depo wraz z ks. Rektorem Seminarium Ryszardem Selejdakiem proszą każdą z parafii o codzienną modlitwę słowami „Pod Twoją obronę...” w intencji powołań na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, czyli do 01 maja 2025 r.

Otrzymaliśmy 15 kopert z deklaracją modlitwy oraz obrazkiem, który pozostanie u osoby wypraszającej łaskę powołania w naszej archidiecezji. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w to dzieło. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

3) Zapraszam do udziału w autokarowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej i Sanktuarium św. Anny. Odwiedzimy również zabytkowy po kartuzki kościół M.B. Bolesnej w Gidlach. Wyjazd w sobotę - 04 maja 2024 r. o godz. 8:30 i powrót koło godz. 17.

Wyjazd Koszt 100 zł. Przy zapisach podajemy adres, numer PESEL do ubezpieczenia i telefon kontaktowy.

4) Spotkanie kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku formacyjnego, w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele. Przynosimy indeksy.

5) Niebawem konserwatorzy rozpoczną pracę przy zabezpieczeniu i odnowieniu elewacji od strony prezbiterium i zakrystii oraz ścian kościoła od ulicy. Na rozpoczęcie prac przy fundamentach musimy mieć ukończone prace archeologiczne na które jeszcze czekamy.

6) Dziękuję za ofiary składane tydzień temu na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i kaplic oraz za ofiary składane na potrzeby parafii. BÓG ZAPŁAĆ.

7) SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty: Teresie Grabowskiej, Halinie i Włodzimierzowi Gruca, Sylwii Szymanek.

W najbliższą sobotę na godz. 8:30 zapraszam do sprzątania kościoła parafian z ul. Paderewskiego, Winnej, Pionierów i Smuga.

8) Zachęcam do czytania naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”, kwartalnika „Magazyn” oraz bezpłatnego wydania „Dobrych nowin”.

9) W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Danuta Skonieczna (l.72) i Tomasz Światłoch (l.50).

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE…