OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. 10. 2021 r. – XXX Niedziela Zwykła

1)Zgodnie z zapowiedzią dziś przed kościołem odbywa się zbiórka dla 12-letniej Leny Malatyńskiej, na operację u kanadyjskiego chirurga ortopedy. Każda złotówka przybliża dziewczynce szanse na normalne życie wolne od wózka inwalidzkiego oraz kul, dlatego Lena z rodzicami prosi o waszą pomoc.

2) Dziś Światowy Dzień Misyjny i początek Tygodnia Misyjnego. Za tydzień zbiórka do puszki na potrzeby misji.

3) W czwartek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a w piątek święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.

4) Każdego roku, w ostatnią niedzielę października uroczyście obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Tego dnia będą na ścianach zapalone świece zwane zacheuszkami. Wiszą one w tych miejscach gdzie mury kościoła były namaszczane świętym olejem.

5) Do końca października o godz. 16:30, odbywa się nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6) Cały czas można składać prośby o modlitwę za bliskich zmarłych w wypominkach: jednorazowych, oktawalnych oraz rocznych. Każdy rodzaj wypominek składamy na oddzielnej kartce. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku za ławkami.

7) Gdy będziemy sprzątali i porządkowali groby naszych bliskich, pamiętajmy
o właściwym segregowaniu wyrzucanych śmieci na cmentarzu.

8) Już dziś przypominam, że w Uroczystość Wszystkich Świętych tak jak w inne uroczystości nakazane i niedziele, mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św., a nie tylko pójść na cmentarz. Dlatego dobrze zaplanujmy sobie ten dzień i aby nie zabrakło nam czasu na modlitwę przy ołtarzu.

W tym dniu Msze św. w Kromołowie będą o 8:30, 11:30 i o 17:00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach Po Mszy o 8:30 odbędzie się procesja po cmentarzu z modlitwą wypominek jednorazowych.

9) Dziękuję za ofiary składane na spłatę prac przy kościele. Szczególne podziękowania składam jednej z rodzin, która wpłaciła na konto 2000 zł. BÓG ZAPŁAĆ.

10) SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: Nikt z mieszkańców ul. Kolorowej od początku do 45, nie przyszedł do sprzątania kościoła.

W najbliższą sobotę na godz. 8:30, do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kolorowa od 46 do końca oraz ul. Astronautów.  

11) Zachęcam do czytania naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”.