26. 06. 2022  r. – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1) W tym tygodniu Kalendarz Liturgiczny wspomina:

we wtorek – 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

w środę – 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Zbiórka ofiar z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).

2) Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy przybyli na zakończenie oktawy Bożego Ciała i wzięli udział w procesji eucharystycznej. W sposób szczególny dziękuję asyście procesyjnej, chórom, ministrantom oraz wszystkim obecnym dzieciom.

3) Podczas Mszy św. o 11:30 dziękujemy Panu Bogu za zakończony rok szkolny i modlimy się o bezpieczny odpoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Również podczas tej Mszy włączymy do grona LSO 2 nowych ministrantów, którzy ukończyli swoją formację podstawową.

4) Msza św. w lipcu i sierpniu w Kromołowie:
- w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 17:00,

wtorek, czwartek i sobota o godz. 8:00

- w niedzielę: o godz. 8:30 i 11:30.

Podczas wakacji nie będzie niedzielnej mszy popołudniowej o godz. 17:00.

5) KANCELARIA PARAFIALNA w lipcu i sierpniu będzie czynna:

w poniedziałki i środy – od godz.17:30 do 18:00.
w piątki - od godz. 17:45 do 18:15

6) Przed nami I piątek miesiąca, którym wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: w wakacje nie ma comiesięcznych odwiedzin chorych, a kapłan udaje się do chorego tylko na indywidualne zgłoszenie.

O 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do 16:45 zakończona Komunią świętą.

7) Bóg zapłać za składane ofiary indywidualne na prace przy kościele.

8) SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA:

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc przy posprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty: Rozalii Wódka i Lucji Zamora.

9) W najbliższą sobotę, na godz. 8:30 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kolorowa od początku do nr 45.

10) Zachęcam do czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”.