07. 04. 2024  r. – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1) Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia, który jest zaproszeniem Zmartwychwstałego Jezusa do czynienia miłosierdzia: do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Dziś kończymy również zbiórkę do skarbony na Jałmużnę Wielkopostną, aby zebrane ofiary przekazać do Caritas.

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka, w której zawierzymy siebie i bliskich Miłosiernemu Bogu.

2) W poniedziałek 8 kwietnia, przypada 831 rocz. bulli papieża Celestyna III kierowanej do króla Kazimierza Sprawiedliwego, w której po raz pierwszy urzędowo pojawiła się nazwa “Kromołów”. Dziękujemy panu dyrektorowi SP 13 Andrzejowi Wilkowi za ofiarowanie flagi Kromołowa dla parafii.

3) W poniedziałek 8 kwietnia, będzie również przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podczas mszy św. o godz. 17:00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Na stoliku są deklaracje Duchowej Adopcji, która polega ona na odmawianiu przez 9 miesięcy, dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy z deklaracji, za dziecko którego życie jest zagrożone.

4) Wyjazd osób zapisanych na czuwanie na Jasną Górę w najbliższy czwartek, 11 kwietnia o godz. 19:00 sprzed kościoła.

5) Serdecznie dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

6) SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA:

Niestety wczoraj nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła ul. Siewierskiej 101-150. Przepraszam za brak porządku w dniu dzisiejszym.

W najbliższą sobotę na godz. 8:30 zapraszam do sprzątania kościoła parafian z ul. Siewierskiej od nr 151 - 200.

7) Zachęcam do czytania naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”, kwartalnika „Magazyn” oraz nowego wydania „Dobrych nowin”.

8) W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Sylwester Koniec (l.62), Leszek Mizera (l.67).

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE…